صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 28918
تعداد نوشته ها : 94
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
حمید رضا علیخانی

htt

, "روزی زنی از اصحاب پیامبر اکرم (ص) تصمیم گرفت برای پیامبر منبری بسازد تا دیگر برای سخنرانی به درخت تکیه ندهند. ایشان از پیامبر (ص) اجازه خواستند و پس از موافقت پیامبر (ص) به غلامشان امر کردند که یکی از بهترین منبرها را بسازد. غلام به جنگل رفت و پس از قطع درختان مرغوب منبری زیبا و مستحکم ساخت و به مسجد برد. هنگامی که پیامبر روی آن نشستند، درختی که پیامبر پیش‌تر برای سخنرانی روی آن تکیه می‌کرد به گریه افتاد و روی زمین سقوط کرد. مردم شگفت‌زده شدند، پیامبر تنه درخت را در آغوش گرفت و درخت آرام شد. سپس پیامبر با موافقت خود درخت آن را در زمین دفن کرد تا به بهشت برود. مخاطبان با مطالعه این داستان می‌آموزند که درختان و حیوانات هم به نوعی سخن می‌گویند، اما ما انسان‌های عادی قادر به درک آن نیستیم."


مورد جستجو: اطلاعات کتاب گریه تنه درخت بر محمد (ص)ویستا

.......................................................................................htp 

"قصه "طالوت و جالوت "ـ برگرفته از قرآن ـ در این کتاب برای کودکان بازآفرینی شده و همراه با طرح‌های رنگی و متن آیات مربوط به آن به چاپ رسیده است .بخشی از قصه نیز به سرگذشت داوود (ع) اختصاص دارد . طالوت جوانی فقیر و کشاورزی ساده از فرزندان حضرت یعقوب (ع) بود که به فرمان خدا و از سوی اشموئیل به پادشاهی قوم بنی اسراییل برگزیده شد و آنها را برای جنگ با لشکر عظیم جالوت رهبری کرد و سپاهیانش به‌رغم آن که تعدادشان بسیار کمتر از سپاه دشمن بود به خاطر ایمان به خداوند، و در اثر رشادت حضرت داوود (ع)، بر جالوت غلبه کردند .گفتنی است پس از طالوت، داوود (ع) با درایت و عدالت بر قوم بنی اسرائیل حکمرانی کرد . کتاب با دو داستان از قضاوت‌های داوود (ع) به پایان می‌رسد ."
htp

 , "روزی از روزها پیامبر (ص) به خانه دخترش، فاطمه (س) رفت. پیامبر (ص) کمی بیمار بود و از فاطمه (س) خواست برایش عبایی بیاورد. حضرت فاطمه (س) عبایی بزرگ برای ایشان آورد و پیامبر آن را روی خود انداخت. کم‌کم امام حسن (ع)، امام حسین (ع)، حضرت علی (ع) و فاطمه (س) نیز زیر عبا رفتند . پیامبر آنها را اهل بیت خود نامید و برای آنها دعا کرد. در این حال جبرئیل بر پیامبر نازل شد و به پیامبر گفت: «خداوند اراده فرمود از شما اهل بیت زشتی و پلیدی را دور نماید و شما را پاک گرداند. پاک‌کردنی بزرگ.» کتاب حاضر با تصاویری زیبا و زبانی ساده کودکان گروه سنی «ب» و «ج» را با حدیث کساء و اهل بیت پیامبر آشنا می‌کند."

.............................................................................................................

 اصحاب کهف

, "در زمان‌های بسیار دور پادشاهی به نام «دقیانوس» ادعای خدایی می‌کرد. پس از سال‌ها یکی از وزیران وی خداپرست و به همراه دوستانش از قصر خارج شد، زیرا خداپرستی در آن زمان جرم بزرگی محسوب می‌شد. در راه چوپانی خداپرست نیز به آنها پیوست و همگی به درون غاری پناه بردند. به امر خداوند «عزراییل» آنها را قبض روح کرد و دو فرشته مامور شدند بدن‌هایشان را از این پهلو به آن پهلو کنند تا جسمشان سالم بماند. آنها 309 سال خوابیدند و پس از آن، به «اصحاب کهف» به معنی یاران غار، معروف شدند. این امر سبب گردید ایمان مردم آن زمان و پادشاه خداپرستشان به خداوند محکم‌تر شود. پادشاه دستور داد در آن کوه عبادتگاهی بسازند تا یاد اصحاب کهف برای همیشه زنده بماند."

.........................................................................................

      1) بخش های قبلی 


         در ادامه مطلب  ...... 

X